Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klapa bagażnika - podciśnienie - hehehhe - naprawdę dobre.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klapa bagażnika - podciśnienie - hehehhe - naprawdę dobre.

    Zamieszczone przez maksiu
    kogo Ty chcesz obudzić? Lepiej to zapodaj do wątku Tarnów i okolice
    Ty nie cwaniakuj tak :P

    [ Dodano: Sro 18 Maj, 16 08:00 ]
    Witam wszystkich

  • #2
    Klapa bagażnika - podciśnienie - hehehhe - naprawdę dobre.

    Ostatnio jak byłem w serwisie mówię do gościa przyjmującego auto - "...proszę jeszcze sprawdzić klapę bagażnika - może trzeba coś podregulować bo żeby ją zamknąć to trzeba nią walnąć z całej siły...!!" A gość do mnie: "Wie Pan to znany problem w Octavii - niestety jak zamyka się klapę to wytwarza się podciśnienie i dlatego trzeba walnąć z całej siły. Ale jest na to sposób - proszę uchylić okno z boku wtedy klapa zamyka się leciutko" Po czym przeprowadził prezentacje i co ciekawe to działa. Tak więc panowie przed zamknięciem klapy uchylajcie okno

    Komentarz


    • #3
      To jest jak najbardziej prawda, ale można ten efekt ominąć opuszczając ręką klapę na około 20cm przed zamknięciem, i dopiero wtedy swobodnie puścić.

      Komentarz


      • #4
        No chyba nadciśnienie bo podciśnienie zassaloby klape jak złe. Mogłoby ja nawet wygiac do wewnątrz. Albo wessac w całości i nie byłoby już klapy.
        "k..., aleś pan tu bestię postawił"

        Komentarz


        • #5
          Może gostek w serwisie dobrze tłumaczy zjawisko,ale źle je nazywa.
          Gdyby podczas zamykania klapy wytwarzałoby się podciśnienie,nie byłoby trzeba używać siły,aby ją zamknąć.Podciśnienie by to zrobiło za nas.Natomiast w tym przypadku powstaje ciśnienie powietrza wewnątrz auta,które nie pozwala zamknąć klapy.
          Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

          Komentarz


          • #6
            W autach za 0,5mln PLN od dłuższego czasu jest opcja automatycznego uchylenia okien przy zamykaniu
            Drzwi/klapy.

            Komentarz


            • #7
              To ja mam chyba dziurę w aucie :roll: bo u mnie klapa zamyka się sama jak ją puszczę od miejsca gdzie siłowniki kończą swoją szlachetną pracę i zaczyna swobodnie opadać. A jeszcze kabel od CB przeszkadza :| Łatwiej w ASO gadać o ciśnieniach niż wyregulować porządnie..... 8)

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...113714#1113714

              Komentarz


              • #8
                U mnie powyższe zjawisko nie występuje - O3 kombi, również przewód od CB leży na uszczelce :wink:

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez studzin
                  W autach za 0,5mln PLN od dłuższego czasu jest opcja automatycznego uchylenia okien przy zamykaniu
                  Drzwi/klapy.
                  Opcja stara jak świat i montowana w samochodach duuużo tańszych patrz opel Tigra 1 generacji
                  O3
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                  O2
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X